Mycie Elewacji Lublin

Mycie elewacji Lublin
  • giteMycie elewacji Lublintelefon 507-515-232

Mycie elewacji Lublin i okolice.

Myjemy ciśnieniowo i odgrzybiamy elewacje domów i innych budynków w Lublinie i okolicach.

Specjalizujemy się w precyzyjnym myciu różnego typu elewacji domów i budynków prywatnych z zastosowaniem wysokich drabin.

Używamy łagodnych, profesjonalnych środków chemicznych, które są bezpieczne dla czyszczonej powierzchni, ludzi, zwierząt i roślin.

Jeśli nie jest to konieczne nie używamy podnośników (zwyżek), które mogą niszczyć kostkę brukową, trawniki i roślinność na posesji. Ponadto podnośnik często nie może podjechać ze wszystkich stron budynku z powodu obecnych drzew, roślin lub zbyt wąskich przestrzeni.

Po myciu możemy wykonać impregnację hydrofobową elewacji czyli hydrofobizację elewacji.

Jest to usługa dodatkowa, przedłużająca żywotność tynku i hamująca jego brudzenie się. Naniesiona na ściany metodą natryskową hydrofobowa powłoka zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń, nie pozwala na wsiąkanie wody. Pozwala natomiast ścianom „oddychać” i jest niewidoczna. Podczas opadów deszczu zaimpregnowana elewacja samoistnie się oczyszcza (tzw. „efekt lotosu”). Hydrofobizacja elewacji stanowi skuteczną ochronę przed jej niszczeniem i brudzeniem przez około 8 lat.

Po co myć elewację?

  • Oszczędność.
    Regularne mycie elewacji co kilka lat przedłuża jej trwałość nie pozwalając na niszczenie powierzchni i jej odbarwianie przez biologiczne zanieczyszczenia jak glony, porosty, pleśń, grzyby, bakterie i mech. Największe zanieczyszczenia występują po stronie północnej budynków ze względu na brak bezpośredniego dostępu promieni słonecznych.
  • Estetyka.
    Czyste, świeżo wyglądające ściany zewnętrzne domu, jako dopełnienie zadbanego ogrodu, podjazdu i ogrodzenia dają domownikom poczucie przyjemności i zadowolenia z przebywania w swoim najbliższym otoczeniu. Docenią to również goście i sąsiedzi.
  • Przed malowaniem.
    Przed planowanym malowaniem elewacji konieczne jest jej umycie, a nie wszystkie firmy remontowe chcą to robić. Warto jednak wstrzymać się z zakupem farby, szczególnie tej z mieszalnika, której nie można zwrócić, aż do zakończenia mycia. Bardzo często efekty mycia elewacji są tak dobre, że klienci rezygnują z malowania lub odkładają je na kilka lat. Jeśli jednak właściciel nadal będzie chciał malować elewację, jej powierzchnia będzie już dokładnie oczyszczona i przygotowana.
  • Przed sprzedażą domu.
    Wiadomo, że brudny, zaniedbany dom trudniej sprzedać, ponieważ potencjalni klienci obawiają się, że inne elementy domu, podwórka i infrastruktury również są zaniedbane i że będą wymagały dodatkowych, kosztownych napraw. Widok czystego, zadbanego domu sugeruje, że dotychczasowy gospodarz dbał również o inne elementy. Tak jak przy sprzedaży samochodu warto zainwestować w mycie i sprzątanie aby sprzedać szybciej i za wyższą kwotę.

Jak przebiega mycie elewacji?

Elewacja domu lub innego budynku jest powierzchnią dosyć delikatną, zwłaszcza w porównaniu do dachówki czy kostki brukowej. Dlatego czyszczenie hydrodynamiczne elewacji należy wykonywać ostrożnie aby jej nie uszkodzić. Zazwyczaj do ich mycia używa się dysz płaskich i umiarkowanego ciśnienia wody.

Mycie elewacji przebiega w dwóch głównych krokach:

  • Naniesienie na powierzchnię tynku odpowiednio dobranego do rodzaju i stopnia zabrudzenia środka chemicznego za pomocą pianownicy, opryskiwacza, zasobnika myjki ciśnieniowej lub inną. Odpowiednie profesjonalne preparaty przeznaczone do czyszczenia elewacji zawierają w sobie substancje ułatwiające mycie i niszczące zanieczyszczenia biologiczne jak glony, porosty, grzyby i mchy.
  • Po odczekaniu odpowiedniego dla użytego preparatu czasu następuje właściwe mycie powierzchni myjką ciśnieniową, tak zwanym karcherem. Najczęściej do mycia elewacji używa się dysz płaskich i budynek myje się pasami o szerokości kilku, kilkunastu centymetrów. Po skończonym myciu ściany lub jej części należy całość powierzchni spłukać nie ma znaczenia czy myjemy ją idąc od góry do dołu czy od dołu do góry.
  • W niektórych przypadkach warto po wykonanym myciu opryskać fasadę budynku odpowiednim preparatem biobójczym i zostawić bez spłukiwania.

Bezpośrednio po czyszczeniu nie widać ostatecznego efektu, ponieważ tynki chłoną dużą ilość wody w trakcie mycia. Końcowy rezultat będzie widoczny po całkowitym wyschnięciu elewacji. W zależności od warunków atmosferycznych trwa to od kilku godzin do nawet kilku dni. W trakcie wysychania będą widoczne nieregularne plamy o różnych odcieniach, z czasem powierzchnia będzie stawała się coraz jaśniejsza i jednolita.

Mycie elewacji Lublin
Mycie elewacji Lublin
Mycie elewacji Lublin
Mycie elewacji Lublin
Mycie elewacji Lublin próba środka myjącego
Mycie elewacji Lublin próba środka myjącego
Call Now Button Skip to content